Za uměním do českých galerií? Se seniorskou slevou za symbolickou cenu

Skvělou věcí na stáří je fakt, že má člověk konečně dostatek času na všechno, co v produktivním věku zanedbával kvůli pracovním i jiným povinnostem. Jednou z takových věcí je bezpochyby i poznávání výtvarného umění. Se seniorskou slevou vás návštěva galerie vyjde mnohem levněji, pojďme se podívat, jaké výhody vám nabízí nejvýznamnější galerie celé České republiky.

Národní galerie v Praze

Nejvýznamnější galerijní instituce u nás nabízí seniorům nad 65 let snížené vstupné do všech svých budov. Do Veletržního paláce se na stálou expozici umění 20. a 21. století podíváte za 90 Kč – tedy o polovinu levněji, než činí základní vstupné. Klášter sv. Anežky České, Šternberský palác, Schwarzenberský palác a Palác Kinských nabízí seniorské vstupné 80 Kč a do Muzea českého kubismu v Domě U Černé Matky Boží se můžete podívat za 50 Kč.

Moravská galerie v Brně

Moravská galerie v Brně nabízí seniorům poloviční vstupné, pokud se rozhodnete prohlédnout si všechny 3 centrální budovy galerie najednou, zaplatíte výhodný vstup 150 Kč. Galerie také spravuje secesní Jurkovičovu vilu v městské části Žabovřesky, prohlédnout si ji můžete za 50 Kč. A do galerií spravovaného Rodného domu Josefa Hoffmanna v Brtnici nahlédnete za symbolických 20 Kč.

Galerie výtvarného umění v Ostravě

Do dvou výstavních budov ostravské galerie můžete jako senior zavítat za velmi příznivé zlevněné vstupné 20 Kč. Kromě průběžných výstav uvidíte v budově Domu umění ostravské galerie stálou expozici Skvosty evropského umění, jež obsahuje například dílo Judita od význačného rakouského umělce Gustava Klimta.

Západočeská galerie v Plzni

Západočeská galerie nabízí penzistům zlevněné vstupné 30 Kč do Výstavní síně Mastné Krámy a 25 Kč do Výstavní síně „13“. Galerie má ve svých sbírkách mnoho zajímavých děl českých malířů, mimo jiné i významných představitelů České moderny jako jsou Bohumil Kubišta, Emil Filla, Otto Gutfreund či Václav Špála.

Východočeská galerie v Pardubicích

Jako senior od 60 let se můžete do obou výstavních budov Východočeské galerie podívat za 30 Kč. V budově Zámek 3 je v současnosti ke zhlédnutí Expozice českého umění druhé poloviny 20. století, kterou galerie vytvořila při příležitosti svého 50. výročí. K vidění tu jsou například objekty Karla Malicha či plastika Artchemo 68 od Josefa Jankoviče.

Komentáře