Za slevami se Senior pasem

Je-li vám nad 55 let a žijete v Jihomoravském kraji, měli byste zbystřit. Právě vás se týká unikátní projekt na podporu seniorů s názvem Senior pasy. Po bezplatné registraci a vyzvednutí kartičky máte nárok na zajímavé slevy v mnoha různých odvětvích od zdravotnictví až po kulturu a spotřební nákupy. Hodnota slevy přitom činí až 50 % z původní ceny.

Z historie projektu

Projet Jihomoravského kraje odstartoval v říjnu roku 2010 s cílem podporovat občany s věkem nad 55 let, aby i nadále mohli vést aktivní způsob života a přitom šetřit své finanční prostředky. Zájem ze strany seniorů byl již od začátku enormní, již během prvních dvou měsíců se zaregistrovalo 8 000 zájemců. V březnu roku 2012 již bylo držiteli Senior pasů 65 000 občanů kraje. Do konce roku pak představitelé kraje očekávají až 100 000 zaregistrovaných seniorů.

Oblasti poskytování slev

Slevy jsou držitelům Senior pasu poskytovány v mnoha různých oblastech, mezi něž patří zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělání, muzea, galerie, ale i spotřební nákupy. Se slevou si můžete zajít třeba do restaurace na oběd, přihlásit se na kurzy angličtiny, nakoupit si zajímavé knihy nebo si nechat ušít oblek. Počet poskytovatelů slev se již začátkem roku 2012 přehoupl přes 800 a neustále stoupá.

Druhy slev

Co se týče výše a doby trvání, dělí se slevy na tři kategorie. Dlouhodobé slevy jsou poskytovány ve výši 5 %, 10 % a 15 % a jejich platnost je omezena pouze platností smlouvy s jejich poskytovatelem. Sezónní slevy jsou poskytovány jen v omezeném ročním období a jejich výše činí 20 %, 25 % a 30 %. Bonusové slevy dosahují výše 35 %, 40 % a 50 %, časové ohraničení jejich platnosti činí 2, 5 nebo 10 dní a jsou vyhlášeny na přesně stanovené datum.

Jak se zaregistrovat

Zaregistrovat se do projektu je možné hned několika různými způsoby. Zájemci mohou využít on-line registrace přímo na stránkách projektu www.seniorpasy.cz, telefonické registrace na čísle 543 210 790 i písemné registrace zasláním registračního formuláře na adresu: Senior pasy, Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno. Pro osobní registraci mohou také využít takzvané Senior pointy, tedy místa, která poskytují seniorům informace ze sociální, kulturní a společenské oblasti. Těchto míst je na Moravě již 7, nachází se v Brně, Tišnově, Blansku, Břeclavi, Hodoníně, Vyškově a Znojmě.

Komentáře