V důchodu na dovolenou k moři: jak vybrat, kam vyrazit a jak ušetřit

Důchod není žádná dovolená! Člověk má i v penzi často tolik aktivit, že neví kam dřív skočit. Dovolená u moře vám prospěje ze spousty důvodů. Odpočinete si od každodenního stereotypu, získáte novou energii a v neposlední řadě uděláte něco pro své zdraví. Pobyt u moře je totiž prospěšný nejen pro vaši psychiku, ale také pro vaši kůži, vlasy nebo dýchací soustavu. Jak ale vybrat dovolenou, která bude brát ohled na váš věk a přitom splní všechny vaše představy? Přečtěte si naše rady.

Cestovní kancelář

Nejméně starostí s dovolenou budete mít tak, že si dovolenou pořídíte přes cestovní kancelář. Abyste se nenapálili, doporučujeme zvolit cestovku, která je na trhu již dlouho a specializuje se na zájezdy do dané destinace. Například cestovní kancelář Viamare se specializuje na Řecko již 26 let a může se chlubit 99% spokojeností svých zákazníků. S takovým hodnocením máte jistotu, že se vám dostane péče, kterou si zasloužíte.

Cesta na letiště

Nejpohodlnějším způsobem cestování je létání – jen za pár hodinek se dostanete přímo na místo a nebudete muset trávit dlouhé hodiny v autobuse nebo v autě. Výhodou také je, že můžete využít svozy na letiště ze všech koutů České republiky nebo možnost parkování na letišti zdarma v případě, že se chcete dopravit vlastním autem. Nabídka svozu nebo parkování zdarma bývá součástí tzv. first minute nabídek pro ty, kteří si dovolenou pořídí do konce března.

Nejlepší destinace

Jak vybrat ideální místo pro vaši dovolenou? Hledejte destinaci, která má příjemné teploty, hodně slunečných dní a spoustu zeleně, která vám poskytne přes horké poledne příjemný stín. Doporučujeme proto pobyt na nejzelenějších místech na jihu Evropy. Mezi nejkrásnější letoviska patří okolí bulharského Burgasu, kde se navíc můžete těšit z pobytu u Černého moře, které je známé svými léčebnými účinky. Doporučit vám můžeme také dovolenou na řeckých ostrovech, mezi nimiž najdete spoustu zelených skvostů s nádhernými plážemi.

TIP: Jen do konce března můžete využít nabídku na zvýhodněnou dovolenou pro seniory 55+. Akční cenu dostanou nejen senioři, ale všichni, kdo cestují s nimi!

Vhodné ubytování

Důležitý je také správný výběr ubytování – jsou studia nebo apartmánové domy, které nabízí veškeré pohodlí, ale třeba se nachází na kopci na konci dlouhého schodiště. Nebo mají několik pater a jsou bez výtahu. A taková každodenní cesta po schodech může dát vašim kolenům pěkně zabrat. Vyberte si proto ubytování, které je vhodné pro seniory a kde na vás nebudou číhat žádné nástrahy. Samozřejmostí by měla být blízkost pláže, veškerá vybavenost a příjemné okolí.

TIP: Podívejte se na nabídku zvýhodněných zájezdů 55+ v Řecku, Bulharsku a na Kypru. Nabízíme jen prověřená ubytování, ve kterých si vyberete konkrétní pokoj.

 

Komerční sdělení

Komentáře