Se seniorskou slevou po českých hradech

Turistická sezóna už začala a s ní i cestování za půvaby českých hradů. Vydejte se za starobylou romantikou a poznávejte zajímavosti naší historie. Se slevou pro seniory vás odhalování tajemných zákoutí českých hradů vyjde levněji.

Za bránou do jiných světů na hradě Houska

Hrad Houska, který se nachází na dohled od Bezdězu, je opředen mnoha záhadami, podle legend byl postaven na skalní průrvě, která představovala bránu do jiných dimenzí, na místě dodnes stojí původní gotická hradní kaple s unikátními malbami z přelomu 13. a 14 století. Na záhadný hrad Houska se se zlevněným vstupným pro seniory můžete podívat za 50 Kč.

Pohádkový Bouzov

Možná ho znáte z pohádek O princezně Jasněnce a létajícím ševci či Princezna Fantaghiro, hrad Bouzov poskytl své malebné prostory natáčení mnoha pohádek a jiných filmů. Jeho založení se datuje do přelomu 13. a 14. století, a kromě příslušníků několika šlechtických rodů ho obýval i Řád německých rytířů. Pohádkový hrad, který zvítězil v anketě MF Dnes o nejhezčí památku Olomouckého kraje, nabízí několik různých prohlídek, snížená cena pro důchodce nad 65 let u většiny z nich činí 90 až 100 Kč.

Věhlasný Karlštejn

Někdejší sídlo českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. označili lidé podle průzkumu Národního památkového ústavu za jednu ze dvou nejpopulárnějších českých památek (společně s Pražským hradem). Za prohlídku prvního okruhu, která zahrnuje soukromé a reprezentační prostory Karla IV., hradní Pokladnici a Klenotnici s kopiemi české Svatováclavské koruny a koruny císařů Svaté říše římské, zaplatíte se seniorskou slevou 110 Kč. A pokud budete chtít vidět i Kapli sv. Kříže, vyjde Vás celá prohlídka na 200 Kč.

Za raráškem na hrad Zvíkov

Asi všichni známe pověst o Zvíkovském raráškovi, podle níž vznikla stejnojmenná divadelní hra Ladislava Stroupežnického, která se dodnes v letních měsících hrává na hradním nádvoří. Hrad se nachází na malebném místě nad soutokem řek Vltavy a Otavy v Jihočeském kraji. Seniorům nabízí sníženou cenu 50 Kč.

Mramorový hrad Pernštejn

Hrad Pernštejn, který se nachází na východě Českomoravské vysočiny, býval znám široko daleko pro svou nedobytnost. Odolal i obléhání Švédy během Třicetileté války, díky čemuž byl zařazen mezi udržované zemské pevnosti. Sedmdesátiminutová prohlídka s názvem Od gotiky k 20. století vyjde se slevou na 80 Kč, prohlídka celého hradu pak na 120 Kč.

Komentáře