Pražské výstaviště zve na senior veletrh

Holešovické výstaviště v Praze se začátkem října stane místem pro setkání seniorů z celé České republiky. Ve dnech 5.- 6. října se zde uskuteční  již 2. ročník veletrhu SENIOR Praha 2012. Součástí tohoto největšího veletrhu pro ženy a muže zralého věku bude letos také festival Senior FEST a běh pro radost a zdraví Seniorská míle.

„Rok 2012 byl vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Proto jsme se rozhodli letošní ročník rozšířit o pestrý kulturní a i vzdělávací program. Přejeme si, aby senioři, ale i jejich rodinní příslušníci odcházeli z veletrhu s dobrou náladou a plni pozitivní energie,“ uvedla ředitelka veletrhu Jitka Šefránková z pořadatelské společnosti Střechy Praha.

Veletrhu se zúčastní na 60 vystavovatelů, kteří se specializují na služby pro seniory. Součástí dvoudenního programu jsou také přednášky, speciální workshopy či bezplatná poradenská centra. „Svou poradnu bude mít například společnost Pražská plynárenská, oční klinika Gemini, edukační centrum ústní hygieny Corega, ale i počítačové poradenství či vzdělávací program Jak na mobil. Na stánku organizace Život 90 se lidé dozvědí o široké škále služeb tohoto občanského sdružení, jakými je např. bezplatná krizová telefonní linka Senior telefon,“ vyjmenovává program vybraných partnerů Jitka Šefránková.

Podle ní však bude letošní veletrh výjimečný i celou řadou uměleckých osobností, kteří zde vystoupí v rámci Senior FESTu, jež bude moderovat Eduard Hrubeš. Na pozvání Divadla U Valšů vystoupí  na festivalu například Karel Štědrý a Pavlína Filipovská, své největší hity zazpívá Eva Pilarová a vystoupí i pěvecké duo Eva a Vašek. Účast potvrdily také herečky Květa Fialová a Naďa Konvalinková a herec Václav Postránecký.

V sobotu 6. října dopoledne odstartuje populární běh seniorů Seniorská míle. Jeho patronkou je Dana Zátopková a tradičním organizátorem občanské sdružení Život 90. Běh krásným prostředím Královské obory – Stromovky je obohacen i o procházku a také kratší běh seniorů s vnoučaty – Minimíli.

Komentáře