Kempy letos většinou nepodraží, řada jich nabídne novinky

Dovolené v kempu letos nepodraží, ceny zůstanou většinou na podobné úrovni jako minulý rok. Čeští turisté podle provozovatelů hodně šetří, proto si kempy, pokud chtějí odolat konkurenci, nemohou zdražování dovolit. Zároveň však lidé nemohou očekávat rozsáhlé rekonstrukce tábořišť. Majitelé kempů se velkým investicím do areálů spíše vyhýbají. Ukázala to anketa ČTK. Několik novinek se však přesto objeví.

Zážitková cesta pro seniory i vnoučata

Na střední Moravě vznikne ve středisku Boženov na Šumpersku zážitková cesta určená seniorům a vnoučatům. Má celkem deset zastávek, pět posilovacích strojů a pět společenských her. Prarodiče si mohou s dětmi zahrát třeba Člověče nezlob se nebo šachy v nadměrné velikosti. Milovníci vodních radovánek si přijdou na své na jihu Moravy v Pasohlávkách u autokempu Merkur. U novomlýnských nádrží vyroste nový akvapark. Nabídne další možnosti koupání v době, kdy je kvalita vody v nádrži zhoršená. Návštěvníky Autocampingu Luhačovice na Zlínsku sice nečekají velké změny, tábořiště ale věří, že turisty přiláká nově naplněná a vyčištěná přehrada.

Dovolená pod stanem s ledničkou i postelí

Kempy na západu Čech lákají turisty na výhodnější alternativy běžného ubytování. „Rozšíříme nabídku o family camping. Budeme mít pět velkých rodinných stanů o rozměrech přes 20 metrů čtverečních zařízených klasickými postelemi, ledničkou a běžným standardem, jaký je u chat,“ řekl Vladimír Čech z kempu Keramika u Hracholuské přehrady. Oblíbeného kempování se tak nemusí vzdávat ani lidé vyššího věku, pro které je noc strávená ve spacáku na zemi už příliš náročná. Turisté, kteří chtějí vyzkoušet něco úplně nového, se mohou vydat do jihočeského Campu Lipno Modřín. „Pro návštěvníky jsme rozšířili třeba nabídku zážitkového bydlení. K loni postaveným jurtám letos přibyly podsadové stany a týpí,“ řekl mluvčí Lipno servis Jiří Falout.

Ekokemp nabídne farmu se zvířaty

Příznivci zdravého životního stylu mohou vyzkoušet nový ekokemp, který vzniká v bývalé pískovně v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Návštěvníci Jizerských hor zde mohou využít alternativní a levné ubytování už od června a to až pro 150 osob. „Jde vlastně o upravenou přírodní plochu v klidném, příjemném prostředí, která nabídne dostatečné soukromí pro klidnou rodinnou dovolenou pod stanem, zastřešenou aktivitami sousedního Ekocentra,“ upozornila mluvčí Střediska ekologické výchovy Lucie Fürstová. Rodiče s dětmi mohou například navštívit malou farmu s hospodářskými zvířaty, nebo si vyjet na koni na projížďku.

 

Komentáře