Kam za relaxačními pobyty v termálních lázních

Máte chuť se pořádně odpočinout od každodenních starostí? Vydejte se do termálních lázní! Kromě hluboké relaxace přináší termální kůra řadu pozitivních účinků na vaše zdraví. Termální prameny pomáhají léčit řadu neurologických, pohybových, respiračních i kožních zdravotních problémů a dodají vám novou energii do života.

Velké Losiny

Nejstarší moravské lázně v podhůří Hrubého Jeseníku, které letos slaví 450 let od svého založení, získaly svůj věhlas díky jedinečným sirným termálním pramenům. Ubytování tu nabízí hned 4 lázeňské domy a zdravou stravu s možností konzultace s nutričním terapeutem servírují ve dvou lázeňských restauracích. Léčivé prameny Velkých Losin mají blahodárné účinky zvláště na pohybový aparát, kožní onemocnění a nervovou soustavu.

Teplice

Teplické termální prameny lidé využívají již od 12. století, rozvoj lázeňství učinil z původně bezvýznamného města významné středisko, které během historie navštívilo mnoho známých osobností jako Beethoven, Goethe či císař František Josef I. Z léčebných procedur si můžete vybrat různé druhy koupelí v termální vodě, masáže, bahenní obklad, fototerapii či oxygenoterapii. Z relaxačních pobytů lázně nabízí Balíček Beethoven, Antistresový pobyt, Dámskou jízdu, Rychlokurz energie a Pobyt gurmán, který kromě relaxačních procedur nabízí i večeři v luxusní lázeňské Restauraci Beethoven.

Jánské lázně

Termální minerálka Jánských lázní vyvěrá v údolí pod Černou horou už celé milénium, její léčivé účinky však byly odhaleny až ve 14. století. Voda o teplotě 27,5 °C se odebírá z Janova a Černého pramene, využívá se především k léčbě pohybového aparátu, ale také popálenin. K balneoterapii se využívají velký a malý termální bazén, vířivé vany a uhličité koupele. Na výlet v době mezi relaxačními procedurami můžete vyrazit třeba do Peci pod Sněžkou, nedaleké ZOO ve Dvoře Králové či na zámek Kuks.

Karlovy Vary

Nejznámější české lázně Karlovy Vary využívají k léčení 12 termálních pramenů lišících se teplotou a množstvím CO2. Jejich voda se předepisuje k vnitřnímu i vnějšímu užití a přispívá k léčení zažívacích potíží, poruch látkové výměny či snížené imunity. Kromě lázeňské kůry město nabízí i bohaté sportovní vyžití, zahrát si můžete například golf či pétanque. Milovníci turistiky mohou navštívit Rozhlednu Dianu, Jan Becher museum či Lázeňské lesy.

Komentáře