Kam za filmovými projekcemi pro seniory

Chodit do kina bylo v dřívějších dobách nedílnou součástí společenského života většiny lidí. Zavzpomínat na staré dobré časy v biografu je ale možné i nyní. Některá kina či filmové festivaly pořádají pro seniory speciální filmové projekce za příznivou sníženou cenu.

Brněnské kino Art

http://www.kinoartbrno.cz/

Kino Art v Brně nabízí pravidelné zvýhodněné odpolední projekce pro seniory. Filmy jsou vybírány z aktuální produkce i ze zajímavých snímků filmové historie. Senioři mají možnost zhlédnout zajímavé snímky cílené na jejich věkovou kategorii v rozumném odpoledním čase a za zvýhodněnou cenu, která obvykle činí 50 Kč. Po projekci mohou senioři navštívit také zdejší kavárnu, kde získají dvacetiprocentní slevu.

Pražské kino Aero

http://www.kinoaero.cz/

Pražské kino Aero sídlící na Biskupcově ulici nabízí zvýhodněné projekce filmů pro seniory za 60 Kč. Filmy pro seniory obvykle promítá v dopoledních hodinách kolem desáté hodiny, aby je měli možnost shlédnout v klidu a bez čekání v dlouhé frontě. Kino Aero nabízí svým návštěvníkům jedinečnou atmosféru a vždy kvalitní filmovou produkci.

Liberecké multikino CineStar

http://cinestar.cz/liberec/

Také liberecké multikino CineStar promítá speciálně pro seniory a držitele ZTP. Projekce začínají vždy v 10 hodin ráno a lístky na ně lze zakoupit pouze na pokladně multikina. Cena činí pěkných 65 Kč, což je polovina ceny klasického zlevněného seniorského vstupného na běžné projekce multikina CineStar.

Hradecké artkino Centrál

http://www.kinocentral.cz

Za kvalitní filmovou produkcí se senioři mohou vydat do artového kina Centrál v Hradci Králové. Speciální filmové projekce s označením „Pro seniory“ se tu konají většinou v úterý již v 9:30 ráno. Kromě těchto speciálních projekcí mají senioři možnost využít i slevy u dalších představení v odpoledních a večerních hodinách. Představení, na nichž lze slevu uplatnit, nesou označení „Sleva
pro seniory“.

Plzeňský filmový festival Finále

http://www.festivalfinale.cz/cz/

Projekce pro seniory nabízí také některé filmové festivaly. Jedním z nich je plzeňský festival českých filmů Finále. Seniorům nabízí po předložení občanského průkazu vstup na vybrané projekce zcela zdarma. Rezervaci vstupenek mohou senioři učinit online e-mailem, nebo si vstupenky vyzvednout přímo na pokladně Měšťanské besedy. Na 25. ročníku festivalu v roce 2012 mohli senioři
v odpoledních hodinách shlédnout například filmy Pamětnice nebo Petrolejové lampy.

Komentáře