Dotované zájezdy pro seniory do teplých krajin

Je vám více jak 55 let a rádi byste vyrazili na dovolenou za sluníčkem? Nebo hodláte koupit zájezd do teplých krajů svým rodičům či prarodičům v této věkové kategorii? Pak vás dost možná zaujmou projekty dotovaných zájezdů pro seniory Europe Senior Tourism a Senior Voyage. Vlády účastnických států přispívají dotací 150 euro každému seniorovi staršímu 55 let, který si takto označený zájezd zakoupí.

O projektech

Cílem těchto projektů je navrhnout seniorům možnost, jak strávit dovolenou a využít svůj volný čas. Zájezdy jsou pořádány mimo hlavní turistickou sezónu, čímž chtějí účastnické státy posílit svůj turistický průmysl i v obdobích, kdy obvykle nemají tolik návštěvníků. Seniorům obvykle nevadí, že přímořské lokality nenavštíví v období nejvyšších teplotních rekordů a vítají příjemnější klima. Na zájezd přitom dostanou dotaci a vyjde je tak mnohem levněji. Zájezdy obvykle nabízejí plný servis, včetně veškeré dopravy, ubytování v luxusních hotelích, plné penze, průvodce, výletů po okolí i možnosti každodenních společensko-kulturních aktivit.

Kdo se projektů může zúčastnit

Nabídky dotovaných zájezdů může využít každý, kdo dosáhl věku 55 let. Podmínkou je pouze trvalý pobyt v některém ze států Evropské unie včetně České republiky. Se seniorem může cestovat i jedna osoba jako doprovod, a to za stejných zvýhodněných podmínek, i když nedosáhne požadovaného věku.

Kam můžete na dotovaný zájezd vyrazit

Španělsko

Ve Španělsku můžete s dotovaným zájezdem navštívit nejjižnější oblast Andalusii nebo Valencii. Zájezdy jsou nabízeny i na španělské autonomní Kanárské ostrovy či největší španělský ostrov Mallorca. Zájezdy slibují ubytování v čtyřhvězdičkových hotelích. Využít můžete i možnosti fakultativních výletů za okolními zajímavostmi.

Kypr

S dotovaným zájezdem se můžete vypravit i na ostrov Kypr. Tento třetí největší ostrov ve středozemním moři nabízí vyžití pro všechny věkové kategorie. Na Kypru je mnoho zajímavých historických památek. Například ve městě Paphos, které je zapsáno na seznamu světového dědictví, se dochovala řada památek starověkého Řecka.

Itálie

S programem Senior Voyage můžete v Itálii navštívit půvabné město Neapol, které proslulo svými starodávnými hrady. Cílem zájezdů je i slunný ostrov Sicílie s metropolí Palermo, kde je k vidění například kostel San Giovanni degli Eremiti s pěti orientálními kupolemi, mešitou a jedinečnou křížovou chodbou.

Komentáře