Do druhého důchodového pilíře vstoupilo za poslední tři měsíce 22 tisíc lidí

Během prvního čtvrtletí od startu důchodové reformy se k druhému pilíři připojilo celkem 22 375 osob. V uplynulých dvou měsících byl přírůstek srovnatelný. V březnu přibylo přesně 8 871 klientů, v únoru to bylo 8 880 lidí. Informovala o tom Asociace penzijních fondů.  Penzijní společnosti předpokládají, že počet klientů zásadně vzroste v druhém čtvrtletí.

Počítáme, že květen a červen budou mnohem silnější, protože lidé nechávají obecně všechno na poslední chvíli,“ řekl ČTK prezident asociace Karel Svoboda. Zopakuje se tak podle něj stejná situace jako na podzim, kdy končila možnost připojit se k třetímu pilíři podle původních podmínek. Řada lidí nechala rozhodnutí na poslední chvíli a pobočky byly zavaleny lidmi.

Na rozhodnutí zda uzavřít důchodové spoření mají lidé starší 35 let už jen tři měsíce.  Od začátku července se do druhého pilíře budou moci připojit už jen mladší osoby, nejpozději do konce kalendářního roku, ve kterém dovrší pětatřicet let. Důchodové spoření umožňuje vyvést tři procenta sociálního pojistného z povinného státního pilíře na soukromý účet klienta, který sám spoří každý měsíc dvě procenta ze své hrubé mzdy.

Komentáře