Vhodné dárky pro starší věkové kategorie

Přemýšlíte o vhodném dárku pro své rodiče či prarodiče v pokročilejším věku? Zkuste se zamyslet nad tím, co by jim vykouzlilo úsměv na tváři, nebo přineslo opravdový užitek. Na další bačkory, svetr či vodu po holení tentokrát zapomeňte a nechte se inspirovat zajímavými nápady.

Nezapomenutelné zážitky

Být v penzi rozhodně neznamená, že by měl člověk sedět doma u televize a rezignovat na jakékoliv nové prožitky. Naopak! Mnoho seniorů jistě potěší, když jim darujete možnost zažít něco neobvyklého. Kupte jim třeba víkendový pobyt ve wellness centru, vyhlídkový let balónem, lístky do divadla, nebo třeba jen večeři v pěkné restauraci. Třeba by se rádi vypravili na plavbu lodí, nebo si vyrazili na nějaký poznávací zájezd.

Hobby

Zkuste se zamyslet nad tím, jaké koníčky má obdarovaný v oblibě, či co by třeba rád vyzkoušel. Chodí-li rád na houby, možná ocení speciální houbařský nožík. Vášnivému kuchaři se může hodit nová kuchařka a kutilovi třeba sada nářadí. A pokud se chystá začít chodit plavat, můžete mu třeba koupit permanentku do bazénu. Milovníci dobrých vín uvítají láhev kvalitního vína a věřte, že skoro každý senior si rád přečte nějakou pěknou knížku, stačí jenom zjistit jeho oblíbený žánr.

Pro ty, co se chtějí dále rozvíjet

I senioři rádi získávají nové znalosti a dovednosti. Zaplaťte jim jako dárek studium na univerzitě třetího věku, či kurz malování nebo keramiky. Možná by rádi pronikli do tajů nějakého cizího jazyka, nebo se naučili základy práce s počítačem. Fyzicky aktivním můžete koupit třeba hodiny jógy, tance nebo golfu.

Dárky pro zdraví

Starší věkové kategorie většinou věnují zvýšenou pozornost svému zdravotnímu stavu, můžete jim tedy koupit nějaké vhodné potravinové doplňky či zdravotní čaje. Mnoho seniorů také oceňuje různé přístroje, které hlídají jejich zdraví: ať už se jedná o tlakoměr či krokoměr, který jim ukáže počet spálených kalorií. Vhodné mohou být i různé masážní přístroje či ledvinový pás.

Pro zapomnětlivé

Zajímavým dárkem pro zapomnětlivé případně i slabozraké seniory, kteří neustále pátrají po tom, kam si odložili brýle, klíče nebo televizní ovladač, může být takzvaný lokátor. Díky čipu, který se umístí na každou chvíli ztracený předmět, a audiovizuální signalizaci, která se spustí po stisku jediného tlačítka, vás přístroj spolehlivě zavede za zatoulaným předmětem.

Komentáře