Nová praktická kuchyně pro zralý věk

Děti vám už odrostly a vy jste se s partnerem či partnerkou rozhodli, že je na čase udělat ve vašem domově zásadní změny, pokud se dokonce nestěhujete třeba do menšího. Požadavky na velkou kuchyni jste během posledních let trochu přehodnotili a vy nyní upřednostňujete spíše praktické zařízení a vše po ruce, než velký prostor, kam se vejde hodně lidí zároveň. Ten totiž znamená také více úklidu. Během let jste již přišli na to, že nepotřebujete několik sad talířů a nádobí a že více než množství, upřednostňujete kvalitu a funkci.

 

Z větší do menší

Jak se úspěšně a bez lítosti přestěhovat z větší kuchyně do menší? Nejdříve se zamyslete, co opravdu potřebujete a co vám leží v kuchyňské lince roky bez povšimnutí. Je to stejné jako když třídíte oblečení. Spoustu zbytečných věcí totiž můžete nahradit třeba novými šikovnými spotřebiči. Praktická řešení vám umožní využívat prostor mnohem efektivněji, než ve vaší staré kuchyni a tím pádem ho ani nebudete tolik potřebovat.

Zhodnoťte také množství vašich zásob, které vám zabírají místo. Opravdu potřebujete čtvero balení sladké papriky a hromadu mouky? Je nutné mít všechny kuchařky po ruce, nebo vlastně používáte jen jednu a ostatní mohou odpočívat v knihovně?  Zamyslete se, zda historické dózy opravdu využíváte, nebo by vám stačila polovina. Bezpodmínečně vyhoďte otlučené hrnky, opálené hrnce a roztřepené dřevěné vařečky. Vyčistěte si prostor a udělejte místo i pár kouskům nového nádobí nebo hrnkům, které budou s vaší novou kuchyní ladit.

TIP: Staré věci mají stále svou hodnotu a sběratelé nebo milovníci retro stylu vám za ně rádi zaplatí. Zkuste využít některý z on-line bazarů. Je to opravdu jednoduché.

 

Praktické triky, které vám usnadní život

Malé kuchyně mají tu výhodu, že to nikde nebudete mít daleko. Velký hrnec plný vody lehce přesunete od dřezu na varnou desku, stačí zvolit vhodné umístění vedle sebe, ovšem s dostatkem pracovní plochy mezi nimi. Dobrým tipem je také pečící i mikrovlnná trouba umístěna spíše v úrovni očí, abyste se museli s jídlem natahovat nad hlavu nebo se k němu naopak ohýbat.

Šetřete energii při pohybu a práci v kuchyni. Mělký dřez, vám bude šetřit záda, zelenina a potraviny se vám budou mnohem lépe oplachovat. Pokud doposud nevlastníte myčku, tak neváhejte ani vteřinu. V celkovém návrhu kuchyně se snažte využít spíše velké šuplíky, než dvířka.

Využijte nabídky prodejců

Nejste si jistí, co dalšího ještě od vaší kuchyně požadovat a jak to vše skloubit, tak aby vypadala vkusně a zároveň splňovala základy kuchyňské pracovní ergonomie? Kvalitní výrobci vám ve svých studiích a prodejnách rádi pomohou a poradí. Poptejte se na zpracování 3D vizualizace. Tu vám vybraní prodejci zpracují zadarmo a vy si tak budete moci vaší budoucí kuchyni do detailů prohlédnout a promyslet případné úpravy. Na pořízení nové kuchyně dokonce ani nemusíte mít ušetřenou celou částku. Výrobci nabízejí pro své zákazníky nabídku splátek na míru a to i bez navýšení. Vše jde vyřídit rovnou při výběru vaší kuchyně a až do výše 200 000 Kč.

 

Mohlo by se vám hodit: Chcete mít představu, kolik by vás stála menší kuchyně? Ušetřit můžete podle zvoleného materiálu, barvy, vnitřního vybavení a stále mít krásnou kuchyni. Ve studiích kuchyní gorenje vám rádi s výběrem poradí.

 

Komerční sdělení

 

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdy celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře