Jak pečovat o zralou pleť

Okolo padesátého roku věku dochází u žen k hormonálním změnám způsobeným menopauzou. Ubývá estrogenu a v důsledku toho také vody v pokožce. Jen během prvních pěti let přechodu se z pleti vytrácí asi třetina kolagenu, který chrání pleť před ochabnutím. Dochází k postupné degeneraci mazových žláz a objevuje se zvýšená tvorba vrásek a zrychlené stárnutí pokožky. Vhodnou péčí však můžete stárnutí pleti zpomalit, poradíme vám, jak na to.

Hlavní je péče zevnitř

Krásná pleť ve zralém věku není je záležitostí zejména vnitřní péče. Důležitá je vnitřní výživa a k ní nepochybně patří hydratace. Hodně pijte, nejlepší je obyčejná čistá voda. Není žádnou novinkou, že alkohol a cigarety pleť vysušují, takže vypadá mnohem starší, než ve skutečnosti je. Škodlivé návyky proto nahraďte těmi prospěšnými a vydejte se každý den na alespoň dvacet minut dlouhou procházku, při které budete dýchat vědomě až do břicha. Prokrvíte a okysličíte tím celý organismus, vaše pokožka bude vypadat zdravě a jasně. Jednou za čas si dopřejte také obličejovou masáž. Nejenže si při ní skvěle odpočinete, ale dostanete tvář a dekolt opět do formy.

Jídelníčkem proti stárnutí

Starší pleť bývá suchá a rychleji tak stárne. Zařaďte proto do stravy jídla z tučnějších ryb, jako je makrela, sardinka nebo losos. Obsahují omega3 mastné kyseliny, které se dokážou vmísit do membrán buněk a zvyšují tak jejich pružnost. Případně zvolte kapsle obsahující kvalitní rybí olej, tedy omega 3. Nebojte se ani olivového a slunečnicového oleje, který je bohatý na omlazující vitamin E. Další blahodárnou potravinou jsou rajčata, jejichž slupka obsahuje lykopen, a chrání tak pleť při pobytu na slunci. Pít sklenku kvalitního červeného vína denně je také žádoucí. Vaši pleť tak rozmazlí velmi ceněný antioxidant – resveratol. Najdete jej také ve slupkách a jadérkách borůvek či černého rybízu.

Vhodné krémy na podporu

Zvolte kvalitní výživné kosmetické přípravky, které povzbudí produkci kolagenu a vysušenou pleť dostatečně vyživí. Vhodné jsou kvalitní krémy s liftingovým efektem pro zpevnění kontur obličeje. Při nákupu krémů sledujte, zda obsahují účinné látky proti stárnutí. K nejznámějším patří retinol, neboli vitamin A1, který zlepšuje tvorbu kolagenu, ovocné AHA kyseliny, peptidy či vitamin E a C.

Pozor na přemíru UV záření

Nezbytností je používat kvalitní krémy s UV faktorem a chránit pokožku před slunečními paprsky, které silně poškozují kolagenní elastická vlákna. Nenavštěvujte proto ani solária a nezapomínejte na sluneční brýle, abyste si zbytečně nepřidělala vrásky okolo očí. Jednou měsíčně můžete také aplikovat výživnější kosmetickou kúru, například energetické ampule s vysokou koncentrací účinných látek, které napomohou k výraznější regeneraci pokožky.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdy celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře